Graviravimas ant stiklo
Stiklo graviravimas lazeriu leidžia į gaminius pažvelgti kitu kampu
Graviravimas ant stiklo – tai procesas, kai lazeriu stiklo paviršiuje sukeliami mikro sprogimai, paliekant matinį, šerkšną primenantį efektą. Graviruoti galima įvairius smulkius užrašus ar grafinius elementus. Geriausi rezultatai pasiekiami ant skaidraus stiklo, o graviravimas ant plono stiklo reikalauja ypatingos priežiūros.
Graviruojant ant stiklo, lazeris stiklo paviršiuje sukelia mikro sprogimus ir stiklas paveiktoje vietoje pasidaro matinis. Įprastai graviruojama stiklo vieta atrodo padengta tarsi šerkšnu. Lazeriu ant stiklo graviruoti galima net pačius smulkiausius užrašus ir grafinius vaizdus.
Žvelgiant į graviruotus objektus iš skirtingų kampų, susidaro įspūdis, jog vaizdas juda, tai suteikia daiktui daugiau gyvumo. Graviruotą vietą galima įtrinti norimos spalvos dažais ar padengti laku. Tačiau praktiškai dažniausiai pakanka standartinio graviravimo, kuris duoda gerą rezultatą.
Kaip nesuklysti parenkant stiklo gaminius graviravimui?
Lazeriu galima graviruoti praktiškai ant visų stiklo gaminių. Daugeliu atveju stiklo graviravimo rezultatas priklauso nuo stiklo rūšies. Dažniausiai graviravimas būna tolygus ir vientisas tarsi nulietas. Tačiau būtina paminėti, kad kartais atsiranda ir mikro netolygumų. Labai retais atvejais graviravimas gali būti netgi skirtingų atspalvių su perėjimais.
Mūsų praktikoje aiškios koreliacijos tarp graviravimo kokybės ir gaminio kainos įžvelgti tikrai negalime. Žinoma, ant krištolo gaminių graviravimo rezultatas yra aukščiausios klasės. Tačiau taip pat dažnai gaunamas lygiai toks pats rezultatas ir graviruojant ant pačios pigiausios taurės.
Graviruojant stiklą lazeriu geriausia rinktis skaidrų variantą, nes ant jo graviravimas matosi daug aiškiau. Žinoma galima graviruoti ir ant spalvotų stiklų, tik dažniausiai ant jų išgaunamas mažesnis kontrastas. Kai kuriais atvejais graviruotas vietas galima padengti specialiais dažais.
Kalbant apie apie taures, siūlome rinktis šiek tiek storesnio stiklo gaminius. Graviruojant ant itin plono stiklo, taurės gali skilti. Žinoma, turint tokį stiklą, mes galime atitinkamai sureguliuoti parametrus ir daryti šiek tiek blankesnį graviravimo variantą. Tačiau stiklas vis tiek gali netikėtai skilti, todėl jeigu pageidaujate graviravimo ant itin plono stiklo, rekomenduojame pristatyti iš karto dvi taures, kad vieną turėtume atsargai. Tai negalioja visiems kitiems stiklo gaminiams, kurių tikimybė skilti praktiškai nulinė.
Pastaruoju metu gan dažnai tenka matyti ir itin plono pūsto stiklo gaminių, tačiau ant jų dažniausiai graviravimo kokybė gan prasta, todėl geriau rekomenduojame rinktis kitą stiklo alternatyvą.
Stiklo gaminio formos svarba graviravimo procesui
Vienas iš svarbiausių aspektų, norint atlikti kokybišką graviravimą, yra forma. Graviruojant lazeriu ant stiklo ir kitų medžiagų, bene svarbiausia yra lygus paviršius. Anaiptol tai nereiškia, kad negalima graviruoti ant lenkto paviršiaus. Tiesiog atliekant darbus ant lenktų paviršių turime prisitaikyti prie jų formų. Ant tokių paviršių šiek tiek aprobojamas graviravimo plotas ir jeigu yra poreikis graviruoti daug teksto ar atvaizdų, rekomenduojame rinktis plokštesnį daiktą.
Graviruojant ant cilindro formos taurių, stiklinių ar butelių įprastai galime graviruoti simbolius, kurių bendras ilgis yra šiek tiek mažesnis nei apskritimo spindulys. Dažniausiai tokio ilgio pakanka, nes norint perskaityti ilgesnį užrašą, reikia sukti daiktą, kas yra nepatogu.
Graviravimą galima atlikti ir aplinkui cilindro formą, naudojant rotarinę sistemą, tačiau tokia opcija kainuoja gerokai brangiau, o rezultatas nėra išskirtinai geresnis. Todėl praktikoje šis metodas taikomas retai.
Žemiau pateikiame graviruoto stiklo pavyzdžių nuotraukų
Jums taip pat gali būti aktualu mūsų kitos teikiamos paslaugos:
Lazerinis graviravimas / Graviravimas ant medžio / Graviravimas ant faneros / Graviravimas ant metalo / Graviravimas ant plastiko / Graviravimas ant odos / Graviravimas ant popieriaus – kartono / Graviravimas ant gumos
Kokio tipo stiklą galima graviruoti lazeriu?
Lazeriu galima graviruoti beveik visas stiklo rūšis: krištolą, skaidrų, spalvotą ir pūstą stiklą. Geriausi rezultatai pasiekiami ant skaidraus, storesnio stiklo, nes vaizdas būna aiškesnis, o skilimo rizika mažesnė. Itin plonas stiklas gali skilti, ypač jei nėra tinkamai paruoštas.
Ar stiklo graviravimas lazeriu gali pažeisti ar susilpninti stiklą?
Graviravimas lazeriu sukuria mikro sprogimus, palikdamas matinį efektą. Nors daugeliu atvejų stiklo struktūra išlieka nepažeista, itin plonas stiklas gali skilti. Ypač atsargiai graviruojama ant plonų taurių ar pūsto stiklo.
Kiek laiko trunka stiklo graviravimo procesas?
Graviravimo laikas priklauso nuo dizaino sudėtingumo ir stiklo gaminio dydžio. Paprasti užrašai gali būti išgraviruoti per kelias minutes, o sudėtingesni projektai su smulkiomis detalėmis gali užtrukti ilgiau.
Kokio dydžio ir sudėtingumo dizainus galima graviruoti ant stiklo?
Lazerinis graviravimas leidžia graviruoti labai smulkius ir detalius dizainus, įskaitant mažas raides ar grafinius vaizdus. Sudėtingiems darbams gali būti reikalingas didesnis plotas, kad užtikrintumėte aiškumą, o ant lenktų paviršių dizaino dydis gali būti ribotas.
Ar galima išgraviruoti labai smulkius ir detalius dizainus ant stiklo?
Taip, galima išgraviruoti net itin smulkius ir detalius dizainus, tačiau svarbu atsižvelgti į stiklo rūšį ir paviršiaus lygumą. Geriausi rezultatai pasiekiami ant lygios stiklo plokštumos, nes lenktas paviršius gali apsunkinti detalų darbą.
Kaip išsaugoti graviūrą ir užtikrinti jos ilgaamžiškumą?
Graviūra ant stiklo yra ilgaamžė ir nereikalauja ypatingos priežiūros. Norint išryškinti dizainą, galima naudoti laką ar dažus. Svarbu saugoti graviruotą stiklą nuo mechaninių pažeidimų ir reguliariai palaikyti švarą, kad būtų išsaugota estetika.
Ar stiklas po graviravimo tampa mažiau atsparus temperatūros pokyčiams?
Graviravimas lazeriu paprastai nesumažina stiklo atsparumo temperatūros pokyčiams, tačiau mikro sprogimai gali padaryti paviršių šiek tiek silpnesnį. Rekomenduojama vengti didelių temperatūros svyravimų, ypač jei stiklas yra plonas.