Graviravimas ant popieriaus – kartono
Graviravimas ant popieriaus, kartono, lazerio suteikiamos galimybės
Graviravimas ant popieriaus ir kartono – tai lazerinis procesas, leidžiantis tiksliai išdeginti vaizdus ar linijas. Rezultatas priklauso nuo medžiagos rūšies: šviesių atspalvių kartonas geriau parodo graviūras, o storesni popieriai (nuo 200 g/m²) užtikrina kokybę. Ši technologija naudinga architektūriniams maketams, kvietimams ir pakuočių prototipams.
Popieriaus ir kartono graviravimo rezultatas labai priklauso nuo medžiagos rūšies ir spalvos. Dažniausiai išgauname labai švelniai rudą / gelsvą spalvą. Rečiau pasitaiko tokio paties atspalvio kaip medžiaga arba tamsus – beveik juodos spalvos graviravimas.
Graviravimą galima išskirti į du tipus. Pirmasis- nuoseklaus žingsninio ėjimo metodas – pilnai išdeginamas visas pasirinkto objekto paviršius. Antrasis yra įrėžimas – tai lazerio linijinis žymėjimas, darant negilius įpjovimus. Graviruojant su lazerio pjūvio linijomis jų storis šiek tiek reguliuojamas ir gali būti apie 0,1 – 0,3 mm. Jeigu techninės galimybės leidžia, dažnu atveju įrėžimus daryti pigiau, nes juos padarome greičiau lyginant su pilnaviduriu graviravimu. Žinoma yra išimčių, pavyzdžiui, jeigu nedideliame plote labai daug mažų skirtingų objektų, pigiau rinktis pirmąjį graviriravimo metodą. Sprendimą, kokį metodą geriau rinktis, dažniausiai nusprendžiame pasitarę su klientais.
Kam dažniausiai skirtos graviravimo paslaugos
Kalbant apie kartonus, galime užtikrintai pasakyti, kad daugiausiai dominuoja architektūrinių maketų graviravimas. Graviruoti galime net 900 x 600 mm plotą arba didesnį, atliekant graviravimą per kelis kartus ir prastumiant maketą. Graviruojant ant popieriaus / puskartonių, daugiausiai darome individualius graviruotus kvietimus, atvirukus ar įvairias reprezentacines etiketes.
Gamyboje įrėžimų metodas labai svarbus ir dėl to, kad parinkus optimalius graviravimo lazeriu nustatymus, galima atlikti tikslius lankstymus be papildomos specialios įrangos. Tai atveria galimybes įvairių dėžučių ar sulankstomų kortelių gamybai. Lazeriu galima daug pigiau padaryti bandomuosius dėžučių išklotinių variantus. Tai leidžia apsidrausti, gaminant kirtimo formas arba testuojant naujų produktų pakuotes. Atliekant lankstymus per graviruotas linijas, objektus reikėtų lenkti tik žemyn. Jei reikia lenkti į abi puses, reikėtų naudotis lazerinio pjovimo funkcija ir pjauti punktyrines linijas.
Koks popierius ir kartonas tinkamesnis graviravimui
Graviravimui rekomenduojame rinktis storesnį popierių, bent nuo 200 g/m2. Geriausiai graviravimas matomas ant balto arba šviesių atspalvių kartono. Norint kontrastingo varianto, reikėtų vengti tamsių atspalvių popieriaus. Tačiau ir ant pastarųjų graviravimas gaunasi ne prastesnės kokybės.
Galima išskirti keletą pagrindinių kartonų kategorijų:
* Baltas kreidinis kartonas – aukštesnės klasės medžiaga, kuri gali būti su blizgiu arba matiniu paviršiumi. Jis graviruojasi labai gerai, išgaunama švelni ruda spalva, minimalius aprūkimus galima nuvalyti.
* Baltos masės kartonas – dažniau naudojamas įvairiems spaudos ar dizaino projektams, kaip pigesnė alternatyva baltam kreidiniam kartonui. Šio balto kartono graviravimas taip pat yra geros kokybės, o atvaizdai aštrūs ir gerai įskaitomi.
* Pilkos masės kartonas – pamušalų, knygų viršelių ar įrišimų medžiaga. Graviravimui tinkamas, tik graviruojant ir pjaunant atsiranda nemažai suodžių, kurie sunkiai nusivalo. Todėl dažniausiai naudojamas ne premium klasės produktams.
* Gofro kartonas – dažniausiai naudojamas pakuotėms. Yra bent keturių skirtingų tipų, deja visos jos graviravimui nėra labai tinkamos. Jo viršutinis sluoksnis labai plonas, o graviravimo rezultatas žemo kontrastingumo.
* KAPA kartonas – dažnai naudojamas grafikos ir vizualizacijų projektuose. Jis susideda iš dviejų kartono plokščių ir vidurinio (dažniausiai poliesterio) sluoksnio. Dažniausiai paviršius yra baltos spalvos, todėl ši medžiaga graviruojasi gerai.
* Spalvoti kartonai – kartais tenka susidurti su spalvotais kartonais, kurie dažniausiai naudojami įvairiems nestandartiniams meno projektams. Jų graviruoti praktiškai netenka, o jeigu reikia, rezultatas būna panašus kaip ant spalvoto popieriaus.
Žemiau pateikiame graviruoto popieriaus ir kartono pavyzdžių nuotraukų
Kokias medžiagas geriausia naudoti popieriaus graviravimui?
Geriausiai graviravimui tinka baltas arba šviesių atspalvių kartonas ir storesnis popierius (bent nuo 200 g/m²). Graviravimas taip pat puikiai matomas ant balto kreidinio ar baltos masės kartono.
Ar galima graviruoti tamsų popierių ar kartoną?
Taip, tačiau graviravimo kontrastingumas bus mažesnis nei ant šviesių atspalvių. Rezultatas bus panašus į medžiagos spalvą.
Kokie kartonai tinka graviravimui?
- Baltas kreidinis kartonas: Puikiai graviruojasi, išgaunama švelni ruda spalva.
- Baltos masės kartonas: Geros kokybės, pigesnė alternatyva kreidiniam kartonui.
- Pilkos masės kartonas: Tinkamas, tačiau graviruojant atsiranda suodžių.
- KAPA kartonas: Puikiai graviruojasi dėl baltos spalvos paviršiaus.
- Gofro kartonas: Mažiau tinkamas, nes rezultatas būna žemo kontrastingumo.
Kam dažniausiai naudojamas graviravimas ant popieriaus ir kartono?
Graviravimas dažniausiai naudojamas:
- Architektūriniams maketams.
- Individualiems kvietimams ir atvirukams.
- Pakuočių prototipams ir lankstomoms kortelėms.
- Reprezentacinėms etiketėms.
Ar galima graviravimą naudoti lankstomoms dėžutėms?
Taip, lazeriu atlikti įrėžimai leidžia tiksliai lankstyti dėžutes be papildomos įrangos. Dėžutes rekomenduojama lankstyti žemyn per graviruotas linijas.
Jums taip pat gali būti aktualu mūsų kitos teikiamos paslaugos:
Lazerinis graviravimas / Graviravimas ant medžio / Graviravimas ant faneros / Graviravimas ant metalo / Graviravimas ant stiklo / Graviravimas ant plastiko / Graviravimas ant odos / Graviravimas ant gumos