Graviravimas ant plastiko

Pradinis > Graviravimas lazeriu > Graviravimas ant plastiko

Graviravimas ant plastikų, naudojant lazerinę technologiją, atveriamos naujos galimybės

Graviravimas ant plastiko – tai lazerinis procesas, leidžiantis greitai ir tiksliai išgraviruoti užrašus ar vaizdus ant įvairių plastiko rūšių. Naudojant šią technologiją, pasiekiamas aukštos kokybės rezultatas, ypač ant dvisluoksnių plastikų, tokių kaip Rowmark, ar organinio stiklo, kuris įgauna matinį efektą.

Pastaraisiais dešimtmečiais plastikas tapo neatsiejama žmonių kasdieninio gyvenimo dalimi. Plastiko gaminių sutinkame kone kiekvienoje srityje, pradedant buitimi ir baigiant aukščiausiomis technologijomis. Esant tokiai plačiai pasiūlai vis dažniau susiduriame su plastikinių gaminių ženklinimo poreikiu. Lazerinis graviravimas leidžia graviruoti plastikus greičiau ir paprasčiau, lyginant su mechaniniu apdirbimu. Taip pat turime didesnes galimybes perteikti daug smulkesnių objektų ir prisitaikyti prie nelygių formų.

Kaip pasiekti geriausią graviravimo rezultatą iš gausios plastikų rūšių pasiūlos

Norint pasiekti puikų graviravimo lazeriu rezultatą, labai svarbu pasirinkti tinkamą plastiko rūšį. Todėl norint atlikti lazerinį graviravimą ant plastiko, pirmiausiai reikia įvertinti kokios rūšies plastikas bus graviruojamas. Per ilgametę praktiką teko išbandyti graviravimo darbus ant įvairių plastikų. (Daugiau apie galimus rezultatus galite paskaityti mūsų blog skiltyje).

Jei norite garantuoto geriausio rezultato, siūlome rinktis graviravimą ant mūsų turimų plastikų. Bene patys populiariausi graviravimui skirti plastikai yra Rowmark – Laser max / Metalgraph dvisluoksniai plastikai. Graviravimas ant plastiko pasižymi pačia aukščiausia kokybe. Šių plastikų yra įvairių atspalvių, faktūrų ir storių, kurie gali būti naudojami ne tik vidaus, bet ir lauko sąlygomis. Iš šios medžiagos galima išgraviruoti bet kokio sudėtingumo ir labai tikslias įvairių formų detales, raides ir kt. Iš šių plastikų gaminama įvairi produkcija – vardinės kortelės (identifikatoriai), apdovanojimai, etiketės, įstaigų iškabos, informacinės nuorodos, techninės lentelės, rūbinių numerėliai, logotipai ir kt.

Antras pagal populiarumą yra graviravimas ant organinio stiklo, kuris labai panašus į graviravimą ant paprasto stiklo. Paveikta vieta tampa matine, šerkšno spalvos, tik labiau įgilinama. Graviruojant organinį stiklą, didžiausias kontrastas gaunamas ant pusiau skaidraus stiklo. Organinis stiklas (PMMA) – tai viena iš plačiausiai naudojamų medžiagų reklamos gamyboje. Jis pasižymi puikiomis optinėmis savybėmis, jį galima lankstyti ir termiškai formuoti, sulaiko UV spindulius, tinka naudoti patalpų viduje ir lauke. Graviruojant lazeriu organinį stiklą (akrilą), išgaunamas matinis užrašas arba vaizdas. Norint išryškinti graviravimą ar pakeisti spalvą, paviršių galima įtrinti akrilo dažais.

Kaip nustatyti plastiko rūšį?

Įsigyjant gaminį, plastiko rūšį galime rasti aprašyme arba jo cheminis pavadinimas būna pažymėtas korpuse. Tačiau savo praktikoje matome, kad dažniausiai apie tai trūksta informacijos. Suprantama, kad mūsų klientams, kurie nėra susidūrę su tokiais gamininiais, nustatyti plastiko rūšį gan sunku. Tokiu atveju gali padėti mūsų specialistai, kurie dažniausiai gali preliminariai įvertinti plastiko graviravimo rezultatą vien iš vizualios daikto apžiūros.

Kai graviravimą reikia atlikti ant lakštinės medžiagos įsigytos pas medžiagų tiekėjus, reikia žinoti plastiko pavadinimą, tuomet rezultatas lengvai nuspėjamas. Plastikas taip pat gali būti lakuotas arba dažytas, tuomet rezultatas gali būti sunkiau prognozuojamas, bet įprastai tokių situacijų pasitaiko labai retai.

Žemiau pateikiame graviruotų plastikų pavyzdžių nuotraukų

Kokio tipo plastikus galima graviruoti lazeriu?

Lazeriu galima graviruoti dvisluoksnius plastikinius lakštus, tokius kaip Rowmark (Laser Max, Metalgraph), organinį stiklą (PMMA), ir aukštos kokybės dažytą ar lakuotą plastiką. Šios medžiagos užtikrina tikslų ir detalų graviravimą, tinka vidaus ir lauko naudojimui. Dėl graviravimo kokybės ant techninių plastikų geriausia pasitarti iš anksto. 

Ar galima graviruoti spalvotą plastiką ir ar išsaugoma jo spalva po graviravimo?

Taip, spalvotą plastiką galima graviruoti. Graviruojant dvisluoksnius lakštus, pavyzdžiui, Rowmark, išryškėja apatinio sluoksnio spalva, sukuriant aiškų kontrastą. Dažyto ar lakuoto plastiko spalvų kontrastas priklauso nuo medžiagos savybių, bet dažniausiai išlaikomas ryškumas.

Kiek laiko trunka plastiko graviravimo procesas?

Graviravimo laikas priklauso nuo dizaino sudėtingumo ir dydžio. Paprasti užrašai ar logotipai gali būti išgraviruoti per kelias minutes, o sudėtingi projektai su smulkiomis detalėmis gali užtrukti ilgiau. Procesas yra greitas ir efektyvus, užtikrinant tikslumą.

Ar galima graviruoti smulkius ir sudėtingus dizainus ant plastiko?

Taip, lazerinis graviravimas leidžia tiksliai išgraviruoti smulkius ir sudėtingus dizainus, įskaitant mažas raides, logotipus ir grafines detales. Lazerio tikslumas suteikia galimybę išlaikyti aiškumą ir ryškumą net ant mažų paviršių.

Ar graviruotas tekstas ar vaizdas ilgai išsilaiko ant plastiko?

Taip, graviruotas tekstas ar vaizdas yra ilgalaikis, nes lazeris išdeginamas tiesiai į plastiko paviršių. Graviūra nesusidėvi ir neišblunka kaip dažai, todėl išlieka aiški ilgą laiką. Jei norite dar labiau išryškinti ar apsaugoti graviūrą, galima naudoti akrilo dažus.

Kokio storio plastikas yra tinkamas graviravimui lazeriu?

 

Tinka įvairių storių plastikas, dažniausiai nuo 0,3 mm. Storis priklauso nuo projekto reikalavimų. Storesnį plastiką galima graviruoti netgi paprasčiau. Dažnai atsižvelgiant į plastiko storį lazerio parametrus reikia sureguliuoti, kad būtų pasiektas geriausias rezultatas.