Graviravimas ant odos

Pradinis > Graviravimas lazeriu > Graviravimas ant odos

Graviravimo ant odos procesas – žingsnis po žingsnio

Graviravimas ant odos – tai procesas, kai lazeriu išdeginamas negilus odos paviršius, suteikiant tamsiai rudą atspalvį. Natūrali oda graviruojasi stabiliai, o dirbtinės odos rezultatai priklauso nuo sudėties. Graviruoti gaminiai išlieka tvirti ir ilgaamžiai, o dulkes galima lengvai nuvalyti.

Lazerinis graviravimas atliekamas, išdeginat odos paviršių. Odų graviravimas nėra gilus, o paveikta vieta dažniausiai tampa tamsiai rudos spalvos. Yra išimčių, atliekant graviravimus ant dirbtinių odų, tokiais atvejais graviravimo rezultatas labai priklauso nuo vidinės odos struktūros. Tiek natūralios, tiek dirbtinės odos graviravimo metu paviršius išdeginamas labai negiliai, todėl gaminiai nepraranda savo tvirtumo bei išlieka ilgaamžiški. Graviruoti paviršiai gali šiek tiek aprūkti dulkėmis, bet jos lengvai nusivalo su drėgna servetėle.

Kokios rūšies odos yra tinkamiausios graviravimui

Iš esmės galime graviruoti ant visų rūšių odos. Jos gali būti įvairaus išdirbimo ar kilmės tipo. Galima graviruoti  ant natūralios, dažytos, lakuotos ar raugintos odos. Medžiagos apdirbimas graviravimo rezultatui praktiškai įtakos neturi.  

Kalbant apie natūralią odą, rezultatas visuomet būna panašus ir stabilus. Graviruojant dirbtinę odą, rezultatas labai priklauso nuo jos sudėties. Dažniausiai išgraviruojamas toks pats rudos spalvos atspalvis, bet kartais rezultatas būna netgi balkšvos spalvos. Retais atvejais pasitaiko, kad atsiveria vidinėje struktūroje esantys perėjimai.  Praktikoje tenka susidurti su įvairiomis klientų pristatytomis dirbtinėmis odomis. Kai gaminys pilnai aptrauktas dirbtine oda, labai sunku įvertinti koks rezultatas bus po graviravimo, tačiau apie tai visuomet įspėjame klientus prieš atliekant darbus.

Turime specialių dirbtinių odų, iš kurių gaminame įvairias etiketes. Ant jų galime išgauti netgi skirtingus atspalvius, pavyzdžiui, ant juodos – sidabrinę arba auksine spalvą. Todėl, kad šios medžiagos specialiai sukurtos graviruoti lazeriu ir yra tolygios faktūros. Esant galimybei rekomenduojame graviruotis ant mūsų turimų odų.

Odos parinkimas graviravimui ir praktiniai patarimai

Odos storis turi nemažai įtakos graviravimo rezultatui. Graviruojant ant plonos ir storos odos, rezultatai gaunami skirtingi. Storesnė oda labiau tinkama graviruoti, nes ją galime graviruoti didesniu galingumu. Tai padeda išgauti šiek tiek didesnį gylį ir kontrastingumą. Žinoma, jis labiau priklauso ne nuo gylio, o nuo pačios odos spalvos. Kaip jau minėjome dažniausiai gaunamas rezultatas yra tamsiai rudos spalvos. Ryškesnis kontrastingumas išgaunamas ant šviesesnių odų.  Graviruojant ploną odą esame daug atsargesni, nes plona medžiaga yra linkusi nuo karščio riestis. Įprastai atliekant tokį graviravimą, tiesiog naudojame iš anksto pratestuotus silpnesnio galingumo nustatymus.

Mūsų praktinis patarimas – jeigu turite ploną odą, geriau vengti didelio ploto graviravimo, nes tose vietose oda gali minimaliai pasiraityti. Sekantis patarimas – jeigu norite didesnio kontrasto, geriau rinktis šviesią arba storesnę odą, kurioje išgausime didesnį graviravimo gylį.

Žemiau pateikiame graviruotos odos pavyzdžių nuotraukų