Graviravimas ant įvairių medžiagų

Pradinis > Graviravimas lazeriu > Graviravimas ant įvairių medžiagų

Įvairių medžiagų graviravimas – nuo organikos iki uolienų

Graviravimas ant įvairių medžiagų – tai lazerinis procesas, leidžiantis dekoruoti nuo organinių medžiagų, kaip medis, kaulai, ar kriauklės, iki kietų paviršių, kaip keramika ar akmuo. Keramika geriausiai graviruojasi dažyta, o natūralios organinės medžiagos, kaip riešutai, išlaiko puikius kontrastus. Akmens graviravimas tinka poliruotiems paviršiams, tačiau rezultatai gali būti blankesni ir sunkiai prognozuojami.

Dažnai klientai stebisi mūsų graviruojamų medžiagų įvairove. Kartais klientai klausia, ar galime graviruoti ir ant x medžiagos,  mes pusiau juokaudami atsakome, kad graviruojame ant visko kas dega. Tačiau galima patikslinti, kad netgi ir ne tik ant to kas dega, bet ir daugiau. Pavyzdžiui, galime graviruoti netgi ant keramikos, akmens arba uolienų.

Žinoma, daugiausiai dirbame su įprastomis graviravimo lazeriu minėtomis medžiagomis. Tačiau per savo ilgametę partirtį teko graviruoti ant pačių keisčiausių daiktų. Džiaugiamės tiek daug idėjų turinčiais klientais. Taigi, jei turite nestandartinį produktą ir norite jį įamžinti, prašome kreiptis!  Mūsų komanda visada pasiruošusi jums padėti!

Keramikos gaminiai tinka graviruoti, bet yra išimčių

Su keramikos graviravimu susiduriame gan dažnai. Dažniausiai tenka graviruoti ant puodelių, lėkščių ar vazonų. Kalbant apie apvalius objektus, galioja panašios taisyklės kaip ir su stiklo graviravimu. Jei norite graviruoti daugiau teksto, rekomenduojame rinktis kvadratines formas su lygesnėmis plokštumomis. Praktikoje dominuoja dažyta keramika, kurios graviravimas yra puikios kokybės. Retesniais atvejais, kuomet į pačią keramikos masę įmaišoma dažų, rezultatas nėra toks kontrastingas.

Graviruojant ant grynos keramikos, pavyzdžiui, rudo molio, graviravimas būna tokios pat spalvos ir sunkiau matomas. Viena iš keramikos rūšių,  porceliano gaminiai,  graviruojasi sunkiau. Įprastai jie  būna baltos spalvos,  jų graviravimas labai negilus ir taip pat baltos spalvos. Todėl šių gaminių dažniausiai negraviruojame. Retais atvejais porceliano būna spalvoto, tuomet graviravimas yra galimas.

Reziumuojant  rekomenduojame rinktis dažytus keramikos  gaminius, nes ant jų graviravimo rezultatas pats geriausias.

Organinės kilmės medžiagų graviravimas lazeriu  

Graviruoti lazeriu galime ant visų organinių medžiagų. Dažniau tenka dirbti su kietomis medžiagomis, tokiomis kaip riešutai ar kriauklės. Praktiškiau graviruoti ant kieto paviršiaus organinių medžiagų, nes jos negenda ir išlieka ilgaamžės. Retais atvejais įvairių švenčių progomis tenka graviruoti ant vaisių: obuolių, kriaušių ir kt. Graviravimo rezultatą gan sunku nuspėti, bet dažnu atveju atsidengia vidinė struktūra. Jeigu paviršius kietas ir tankus kaip riešuto, dažniausiai gaunama tamsiai ruda / juoda spalva. Praktikoje tekę graviruoti ir ant gintaro gabalėlių,  rezultatas gavosi truputį pasiliejęs ir tokios pat spalvos kaip medžiaga. 

Graviruoti galima ant įvairių kaulų ar ragų. Rezultatai yra puikios kokybės, o graviravimo spalva tamsiai ruda. Kartais tenka dirbti ir su įvairiais audiniais. Galima atlikti graviravimus tiek natūralios, tiek dirbtinės kilmės audinių. Kalbant apie audinius dažniausiai pasitaikantis graviravimas ant veltinių. Augalinės kilmės audinių graviravimo kokybė gerokai prastesnė nei sintetinių todėl pastaruosius graviruojame daug dažniau.

Akmens graviravimas, graviravimo subtilybės

Graviravimas ant akmens labai specifinis ir sunkiai nuspėjamas, jeigu darbui pasirenkamas atsitiktinis akmuo. Todėl praktikoje dažniausiai graviruojame ant apdirbto akmens. Pavyzdžiui, graviruojant tamsų poliruotą marmurą, išgaunamas pilkšvos spalvos negilus pašiaušimas, rezultatas iš esmės geras ir aiškiai įskaitomas. Tačiau graviravimą atliekant ant pilkos spalvos marmuro, rezultatas įskaitomas gerokai sunkiau ir truputį susilieja su fonu.

Graviruojant ant paprastų akmenėlių ar uolienų geresnis variantas gaunasi ant tamsenių spalvų medžiagų. Pavyzdžiui, graviruojant ant jūros nugludintų tamsių akmenėlių, gaunamas pilkšvos spalvos atspalvis. Taigi, akmens graviravimo kokybė nėra pati geriausia, graviravimas gaunasi negilus, todėl tokie darbai atliekami gana retai.

Žemiau pateikiame graviruotų įvairių medžiagų nuotraukų