Graviravimas ant faneros
Faneros graviravimas lazeriu pagrindiniai medžiagos bruožai ir ką svarbu žinoti
Graviravimas ant faneros – tai lazerinis procesas, kuris leidžia išgauti aiškias ir detalias graviūras dėl vientisos faneros struktūros. Graviruojant pasiekiamas tolygus gylis, ypač naudojant kokybišką beržinę fanerą. Rezultatai priklauso nuo faneros kokybės, o papildomas apdirbimas, kaip šlifavimas ar impregnavimas, gali pagerinti išvaizdą.
Graviravimas ant faneros pasižymi itin aukšta kokybe, nes medžiaga pasižymi savo vientisa struktūra. Faneros lazeriavimo rezultatas dažniausiai būna labai tolygaus gylio, lyginant su graviravimu ant medienos rievių. Išgaunamas graviūros rezultatas priklauso nuo faneros rūšies panašiai kaip ir su medienos graviravimu. Praktikoje teko graviruoti ant pušinių, eglinių, raudonmedžio ir riešutmedžio fanerų, bet drąsiai galima sakyti, kad rinkoje dominuoja – pati populiariausia beržine fanera.
Faneros lazeriavimas labai aštrus, tai suteikia galimybę aiškiai išraižyti itin plonas linijas. Spalva skiriasi priklausomai faneruotės – nuo medžio rąsto plonai atpjauto medienos sluoksnio. Iš esmės atliekant graviūras, galime padaryti tiek tamsesnį, tiek ir šviesesnį graviravimą. Esant reikalui galime fanerą papildomai apdirbti: šlifuoti, impregnuoti (aliejuoti ar beicuoti).
Fanera yra labai universali ir plačiai naudojama medžiaga, jos yra labai daug rūšių ir klasių. Esant tokiai įvairovei svarbu nepasimesti tarp iš pažiūros labai panašių, bet kartais ir turinčių esminį skirtumą medžiagų. Apie tai kviečiame skaityti toliau.
Graviravimo kokybė arba kas svarbiausia norint gauti geriausią rezultatą
Dažniausiai graviruojame ant faneros, kuri yra aukščiausios kokybės. Natūraliai ant jos gaunamas aukštesnės kokybės rezultatas, tačiau graviruojant ir ant žemesnės kokybės faneros, galima išgauti ganėtinai panašius rezultatus. Žemesnės kokybės fanera turi tokius trūkumus – gausesnis šakų arba užtaisymų kiekis. Pataikius ant tokių vietų faneros lazerinio graviravimo kokybė prastėja.
Praktikoje mūsų graviravimo ant faneros paslauga persipina su pjovimu lazeriu. Dažnai ne tik graviruojame, bet ir kartu išpjauname graviruotus objektus. Tam dažniausiai naudojame savo lazerinę fanerą. Ji nėra kažkuo ypatinga ir vizualiai atrodo kaip aukščiausios rūšies fanera. Esminis skirtumas, kad lazerinės faneros vidiniuose sluoksniuose nėra primalta šakų ir jai klijuoti naudojami aukštesnės klasės klijai. Patys įprastai visuomet palaikome 3 / 4 / 6 mm storio šlifuotos faneros atsargas ir dažnu atveju turime ir 8 mm storio faneros. Faneros storis įtakos graviravimui neturi.
Apdirbtos faneros graviravimo ypatumai
Graviravimo darbus galime atlikti ir ant dažytos ar impregnuotos faneros. Kai impregnavimas atliekamas spalvotu beicu, jis į faneriuotę įsigeria netolygiai, todėl graviruojant pagal standartinius nustatymus paveiktose vietose gali atsirasti perėjimai. Siekdami jų išvengti, fanerą graviruojame stipresnės galios nustatymais. Lakavimo darbus rekomenduojame atlikti jau po graviravimo, kad laku pasidengtų ir graviruota vieta, nes priešingu atveju ji tiesiog išgarinama.
Žemiau pateikiame graviruotos faneros pavyzdžių nuotraukų
Jums taip pat gali būti aktualu mūsų kitos teikiamos paslaugos:
Lazerinis graviravimas / Graviravimas ant medžio / Graviravimas ant metalo / Graviravimas ant stiklo / Graviravimas ant plastiko / Graviravimas ant odos / Graviravimas ant popieriaus – kartono / Graviravimas ant gumos